Navigácia

2023/2024

Školský rok 2023/2024

Medzníky druhej svetovej vojny

Traja naši deviataci (Belanský, Štrba, Halmová) sa dňa 24. 4. 2024 zúčastnili predmetovej súťaže z dejepisu Medzníky druhej svetovej vojny. V tejto prestížnej súťaži, organizovanej Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, sa naši žiaci umiestnili na skvelom piatom mieste a to len päť bodov od prvého družstva. Žiaci ďakujeme sa skvelú reprezentáciu našej školy.

Geografická olympiáda

Aj v roku 2024 sa konalo na našej škole školské kolo Geografickej olympiády. Medzi najlepších patria:

1. Nikola Švingálová

Patrik Čarnocký bol úspešným riešiteľom aj na okresnom kole.

Floorbal - turnaj v Modre

V marci sa konalo športové podujatie majstrovstiev základných škôl pezinského okresu vo florbale, ktorého súčasťou bola aj naša škola. Naše družstvo chlapcov nás výborne reprezentovalo. Z dvanástich zúčastnených škôl sa nášmu družstvo podarilo prebojovať sa až do finálového zápolenia. Bohužiaľ, finálový zápas sme už nedokázali doviesť do víťazného konca a tak si z turnaja odnášame strieborné miesto. Naši chlapci však môžu byť na seba právom hrdý, pretože so zodpovedným prístupom k zápasom, energiou a bojovným charakterom úspešne reprezentovali farby nielen našej školy, ale aj dediny.

Majstrovstvá okresu vo vybíjanej

Naše žiačky siedmeho a ôsmeho ročníka sa predstavili na majstrovstvách okresu základných škôl vo vybíjanej. V Modre, kde sa majstrovstvá konali, sme sa prebojovali zo základnej skupiny do bojov o medajlové umiestnenia. Bohužiaľ, vo finálových zápasoch nám chýbal kus šťastia a herného sústredenia už po celom náročnom dni. Nakoniec sme v konkurencii jedenástich škôl obsadili veľmi pekné štvré miesto. Dievčatám patrí veľká pochvala za vzorné reprezentovanie školy.

Biologická olympiáda

Dňa 11.1.2024 sa uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády žiakov ôsmeho a deviateho ročníka. Celkovo sa zúčastnilo 23 žiakov, z toho 22 skončili ako úspešní riešitelia. Najúspešnejšia bola Martina Bellová z IX.B triedy a druhá bola Nina Karabová tiež z IX.B. Krajské kolo BO sa tento rok v okrese Pezinok neuskutočnilo, z organizačných dôvodov. Naše žiačky nemali možnosť ďalšej reprezentácie našej školy a porovnanie vedomostí s inými školami. K najlepším vedomostiam v rámci školy im blahoželáme.

HVIEZDOSLAVOV KUBÍN – školské kolo 2. stupeň

Hviezdoslavov Kubín –  28.02. 2024 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže HK v II. kategórii (žiaci 5. a 6.ročníka) a v III. kategórii (žiaci 7. – 9.ročníka). Porotu presviedčalo o svojom majstrovstve v prednese umeleckého slova 31 recitátoriek a recitátorov.
V II. kategórii v prednese poézie zvíťazila Diana Tea Figurová zo VI. B., na 2. mieste sa umiestnila Alžbetka Tokošová z V. A. a tretí bol Martin Krchňák zo VI. A. V II. kategórii v prednese prózy porotu najviac zaujala Lenka Dobročková zo VI. A, druhá skončila Miriam Charbulová z V. B a o 3. miesto sa podelili Lada Vargová a Eliška Oškerová (obe z V. A). V III. kategórii v poézii zvíťazila Lenka Krajčíková z VIII. B a na druhom mieste sa umiestnila Nela Pastuchová zo VII. B., tretie miesto porota neudelila. III. kategóriu v próze ovládla Lucia Struhaliková (VII. B), 2. miesto získala Klára Ondová (VII. A) a 3. miesto Ema Cíferská (VIII. A).

Hviezdoslavov Kubín - 1.stupeň

V pondelok, 26. 2. 2024 sa na 1. st. uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže známej pod názvom Hviezdoslavov Kubín. V kategórii poézia sa
porote najviac páčila žiačka III. B Katarína Lenická a v kategórii próza získala 1. miesto a veľký obdiv poroty žiačka IV. A triedy – Emma Matejíková, na 2.
mieste sa umiestnila takisto žiačka IV. A – Lea Baková a  3. miesto si rozdelili dve šikovné druháčky – Alica Spálová a Michaela Minaričová.

Všetkovedko

Titul VŠETKOVEDKO získali 7 najúspešnejší žiaci: Nina Nižníková z I. B, Peter Glod z I. B, Hana Hlinková z I. B, Michaela Stankovičová z I. A, Alica Spálová z II. B, Michal Vajas z II. A a Dominika Ochabová z III. A. Gratulujeme!

Dejepisná olympiáda

Dňa 5. 2. 2024 sa ôsmi žiaci našej školy zúčastnili okresného kola dejepisnej olympiády na Gymnáziu Karola Štúra v Modre. V ťažkej konkurencii sa nestratili a hrdo reprezentovali našu školu. Najlepšie skončil Branislav Belanský (74 bodov zo 100), ktorý sa stal úspešným riešiteľom. Okresného kola sa ďalej zúčastnili: Evelym Proková, Tatiana Polomská, Terézia Blažičková, Tobiáš Dobrovodský, Jakub Šimončič, Nikola Švingálová a Nikoleta Halmová.

Dňa 11.1.2024 sa konalo školské kolo biologickej olympiády žiakov ôsmeho a deviateho ročníka,  s počtom 22 žiakov. Úspešných riešiteľov bolo z celkového počtu 21 a jedna žiačka bola neúspešná. Do okresného kola postupujú 2 žiačky 9. roč. Bellová K. a Karabová N.

Okresné kolo sa má uskutočniť 13. 2. 2024.

Všetkovedko

28. novembra 2023 sa 38 žiakov z 1. - 3. ročníka zapojilo do 15. ročníka veľkej súťaže o najmúdrejšieho z najbystrejších s názvom VŠETKOVEDKO. Ako sa im darilo sa dozvedia 21. decembra. Všetkým súťažiacim držíme palce!

Dňa 24. novembra 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády. V každej kategórii postúpil prvý a druhý do okresného kola. Medzi deviatakmi vyhral Branko Belanský a do okresného kola postupuje aj Nikoletka Halmová. Medzi ôsmakmi sú to Jakub Šimončič a Nikolka Švingálová. U siedmakov Terezka Blažičková a Tobiáš Dobrovodský a u šiestakov vyhrala Tatianka Polomská a druhá bola Evelin Prokopová. Srdečne vám milé deti gratulujeme a držíme palce v okresnom kole.

Olympiáda v anglickom jazyku

V novembri na našej škole prebehlo škol.kolo Olympiády v anglickom jazyku. Súťažilo sa v 2 kategóriách: 1A a 1B. Spolu sa súťaže zúčastnilo 34 súťažiacich. V kategórii 1A sa na 1.mieste umiestnila Terezka B., na 2.mieste Evelin P. a na 3.mieste Filip S. V kategórii 1B prvenstvo získal Lukáš R., na 2.mieste sa umiestnil Mário R. a 3. miesto získal Tomáš K. Všetkým zúčastneným ďakujeme, úspešným súťažiacim gratulujeme a víťazom - Terezke a Lukášovi držíme palce do okresného kola, ktoré sa bude konať v januári 2024 v Pezinku.

17.Januára sa žiaci Terezka Blažičková a Tomáš Královič zúčastnili okresného kola Olympiády v angl. jazyku. Terezka sa stala úspešnou riešiteľkou k čomu jej srdečne gratulujeme.

Detská liga v malom futbale

Dňa 20. 10. 2023 sa naši žiaci zúčastnili prvého kola prestížnej Detskej ligy v malom futbale. Naše dve kategórie sa súperov nezľakli a uhrali pekné výsledky. Kategória U14 prehrala so ZŠ Rovinka 2:1, nad ZŠ Viničné vyhrali 1:0 a proti ZŠ Gajary prehrali 6.0. U16 na úvod remizovala so ZŠ Felix 0:0, so ZŠ Sokolíkova prehrali 1:0 a na záver sa chlapci hecli a porazili ZŠ Viničné 2:1. Každá kategória tak zaznamenala víťazstvo a chlapci nakoniec odchádzali s úsmevom na tvári. Bol to veľký zážitok...

V piatok, 22. 3. 2024 naši žiaci reprezentovali školu v Detskej lige v malom futbale. Naše kategórie U14 a U16 odohrali po štyri zápasy v rámci kompletného druhého hracieho kola. Žiaci opäť nesklamali a zaznamenali mnohé pozoruhodné výsledky. Naša U14 prvý zápas remizovala so ZŠ Felix 0:0, ďalej vyhrala so ZŠ Tbiliská 1:0, so ZŠ Karloveská sme prehrali 1:0 a v poslednom zápase so ZŠ Sibírska sme prehrali 2:0. Naša U16 prvý zápas prehrala so ZŠ Tbiliská 2:1, ďalej vyhrala so ZŠ Pri kríži 1:0, tretí zápas sme prehrali ZŠ Záhorská Ves 1:0 a v poslednom zápase so ZŠ Sokolíkova chlapci prehrali 3:0. Z Pasienkov sme odchádzali plný zážitkov a už sa tešíme na ďalšie kolo. Držte palce, obe kategórie totiž majú šancu postúpiť do vyraďovacej časti. Výsledky a štatistiky našich hráčov môžete sledovať pod nasledovným odkazom: