PYTAGORIÁDA

Úspešnými riešiteľmi sa stali Nikoleta Halmová a Jakub Šimončič.

Zapojení žiaci:
P5 – Lucia Tóthová, Jakub Šimončič

P6 - Nikoleta Halmová
P7 – Ema Košturiaková, Andrej Blažek
P8 – Andrea Holúbková, Alex Herchl

Všetkým zapojeným žiakom do súťaže Pytagoriáda ďakujeme za reprezentáciu našej školy a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.

DEJEPISNÁ OLYMPIÁDA

Dňa 11.2.2021 sme sa zúčastnili online okresného kola v dejepisnej olympiáde. ZŠ s MŠ Budmerice zaznamenala významné úspechy v konkurencii mnohých škôl celého nášho okresu!

Nikoleta Halmová medzi šiestakmi obsadila druhé miesto, bola úspešná riešiteľka. U šiestakov sa súťaž končí okresným kolom, čo je škoda, kedže Nikoleta dosiahla 84 bodov z 90 možných a určite by nebola bez šance aj v krajskom kole.
Ema Kordošová medzi siedmakmi obsadila tretie miesto, bola úspešná riešiteľka.
Bibiana Barteková medzi ôsmakmi obsadila piate miesto, bola úspešná riešiteľka.
Romana Achbergerová medzi deviatakmi obsadila druhé miesto a postupuje do krajského kola!!!

V súťaži sme mali ešte siedmaka Samuela Hamzu, ktorý sa síce neumiestnil a nebol ani úspešný riešiteľ, ale aj jemu patrí vďaka za prípravu a účasť. Srdečne všetkým gratulujeme a Romanke držíme palce na krajskom kole.

Dňa 22. 3. sa uskutočnilo online krajské kolo. Romanka sa nestratila, stala sa taktiež úspešnou riešiteľkou, a skončila iba zopár bodov od pódiových umiestnení. Srdečne gratulujeme!

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

Dňa 8.2. 2021 sa zúčastnila žiačka 9.A triedy Romana Achbergerová okresného kola biologickej olympiády, v kategórii C. Stala sa úspešnou riešiteľkou okresného kola. Blahoželáme k úspechu.

CELOSLOVENSKÉ KOLO EVANJELICKEJ NÁBOŽENSKEJ OLYMPIÁDY

Náš žiak Jakub Šimončič dosiahol skvelý úspech na celoslovenskom kole biblickej olympiády v evanjelickom náboženstve. Pozri výsledky: Biblicka_olympiada_vysledky.pdf

OLYMPIÁDA ZO SJL – Okresné kolo v Častej – 27.11. 2020

Romana Achbergerová z IX.A sa umiestnila na 5.mieste a stala sa úspešnou riešiteľkou.

RTVS: Daj si čas

28. septembra sa naši siedmaci zúčastnili športovo-vedomostnej televíznej súťaže Daj si čas. Svoje kvality a poznatky zamenili za víťazstvo v súťaži.

HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

Kvôli pandemickej situácií sa Hviezdoslavov Kubín tento rok konal v pozmenenej forme. Naši žiaci 1. stupňa mohli recitovať básne vo svojich triedach a tí najlepší sa stretli v utorok - 13. 4. na školskom kole recitácie Hviezdoslavov Kubín. Z preventívnych dôvodov boli žiaci rozdelení do menších skupín, postupne sa porote so svojím textom predstavilo až 31 detí. Všetkým ďakujeme za účasť a srdečne gratulujeme víťazom jednotlivých ročníkov.