Testovanie T5 a T9

Testovanie 5

Organizáciu testovania žiakov 5. ročníka upravuje zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a vyhláška MŠVVaŠ SR č. 223/2022 Z. z. o základnej škole v znení neskorších predpisov.

Na testovaní sa zúčastnia žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.

Bližšie informácie o testovaní nájdete TU.

Testovanie 9

Organizáciu testovania žiakov 9. ročníka upravuje zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a vyhláška MŠVVaŠ SR č. 223/2022 Z. z. o základnej škole v znení neskorších predpisov.

Na testovaní sa zúčastnia žiaci 9. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.

Bližšie informácie o testovaní nájdete TU.