Zápis žiakov do 1. ročníka

budmerice.riaditelka@gmail.com    tel.: 0910971414

OZNAM
o zápise žiakov do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2024/2025

Prihlásenie žiakov na plnenie povinnej školskej dochádzky pre školský rok 2024/2025 sa uskutoční v zmysle usmernenia MŠVVaM SR a po dohode so zriaďovateľom:

18. apríla 2024  v čase od 14.00-17.00 hod.

v budove 1. stupňa ZŠ Budmerice

Zákonný zástupca žiaka:

Pred zápisom: vyplní elektronickú prihlášku https://zsbudmerice.edupage.org/register/

Prosíme o dôkladné vyplnenie a skontrolovanie elektronickej prihlášky pred jej odoslaním.

Podmienky zápisu:

1. Podmienky zápisu upravuje Usmernenie k zápisu a prijímaniu detí na plnenie školskej dochádzky.
  2. Zapísané musí byť každé dieťa, ktoré k 31.8.2024 dovŕši vek 6 rokov a školskú spôsobilosť.
  3. Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roku nedosiahne školskú spôsobilosť, riaditeľ základnej školy odporučí zákonnému zástupcovi alebo zástupcovi zariadenia, aby požiadal o zaradenie do úvodného/prípravného ročníka ZŠ. Súčasťou žiadosti je odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast, odporúčanie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a informovaný súhlas zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia.
  4. Ak je pravdepodobné, že dieťa, ktoré dosiahne šesť rokov veku do 31.08.2024, nedosiahne školskú spôsobilosť, a zároveň nespĺňa ostatné podmienky na to, aby bolo prijaté do úvodného/prípravného ročníka, zákonný zástupca požiada o pokračovanie vzdelávania v materskej škole,  na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia.
  5. Do 1. ročníka ZŠ možno výnimočne prijať aj dieťa, ktoré k 31.8.2024 nedovŕši šiesty rok veku, ak o to zákonný zástupca na zápise požiada a k žiadosti doloží: Potvrdenie o plnení povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ, súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast a príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

V deň zápisu 18.04. 2024  základná škola vyžaduje :
a) vytlačenú a podpísanú elektronickú prihlášku, vyplnenú prihlášku na plnenie povinnej školskej dochádzky, vyhlásenie o pravdivosti údajov uvedených v elektronickej prihláške (tlačivá na stránke školy),  rodný list dieťaťa, občiansky preukaz,
b) 15 € na nákup učebných pomôcok (písanky, výkresy, predpisové zošity)

V prípade odkladu školskej dochádzky sa tiež vypĺňa elektronická prihláška, ale vypĺňajú sa iné prílohy/tlačivá.

Zápisu sa musia zúčastniť obaja zákonn. zástupcovia dieťaťa. V prípade, že chce prísť len jeden zákonn. zástupca, treba vypísať splnomocnenie.

Všetky tlačivá nájdete na tejto stránke v záložke TLAČIVÁ.

Prijatie žiaka do základnej školy:  O prijatí žiaka do školy rozhodne riaditeľka školy do 15.júna 2024.

Budmerice, 26.03.2024

Mgr. Ingrid Turčinová, riaditeľka školy