Projekt PoP2

Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov, asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením a členov inkluzívnych tímov, ako sú školský psychológ, špeciálny pedagóg a sociálny pedagóg.

Naša škola sa do projektu zapojila v roku 2020 a jeho trvanie je avizované do novembra 2022 s predĺžením do konca školského roka 2022/2023. Vďaka financiám, ktoré sú v rámci projektu škole pridelené, môžeme aktuálne na plný úväzok zamestnávať 4 pedagogické asistentky, sociálnu pedagogičku, špeciálnu pedagogičku a školskú psychologičku.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.